אומנויות בירוק - חברה מקצועית בעלת צוות של גננים במרכז 

 

טיפול בגינה, ללא ידע מקצועי, עשוי לגרום לכם נזק רב, היות וקשה לדעת, כיצד הצמחייה תגדל. אם למשל שתלתם עץ ליד הבית ועברו כמה שנים, שורשי העץ חדרו לבית והרימו את המרצפות, או ששתלתם עצים שהיו קרובים מדי וגרמו לגינה להיראות צפופה מדי מבלי לחשב את המקום בחלל הגינה, כל אלה הם קריטריונים חשובים. יש למצוא גננים במרכז עם ניסיון וותק של שנים באדריכלות נוף, על מנת שתהיה לכם גינה מטופחת ומרווחת שיוכלו להתאים את הצמחייה לתנאי השמש והצל בגינתכם. הזמנה של חברה העוסקת שנים בגינון, תחסוך מעצמכם עוגמת נפש ובזבוז כספים מיותרים והשקעה זו, תשתלם לכם לטווח הארוך.

 

רבים מעדיפים להתקין דשא סינטטי במרכז בשל בעיית המים בישראל. גינה חסכונית במים מתחילה עם חיסכון באלמנטים השונים כגון צמחייה חסכונית במים, מה שפחות יגרום לכם להתעסק בגינה.  גם מבחינת התשתית חברה מקצועית לגינון, תתכנן עבורכם את התשתית הנכונה ובחירת הצמחייה שלא יהיה מצב שבו הצמחים יגדלו במהירות והגינה תיראה כג'ונגל. תוכלו לבקש מחברת הגינון גינת תועלת, כך שאם אתם אוהבים צמחי תבלין או אפילו ירקות מסוימים שגדלים בתנאים שמתאימים להם בגינתכם, החברה תתכנן לכם פינה בחצר של צמחי תבלין.

גננים במרכז - אומניות בירוק בשביל הגינה שלך.jpg

 

קריטריונים למציאת גנן במרכז

 

היות ובישראל ישנם הרבה גננים במרכז, יש למצוא את המקצועיים והאמינים מביניהם. ראשית כמו בחירה של כל בעל מקצוע, כדאי כי תהיינה לכם המלצות מקרוב, חבר או אפילו שכן שהיה מרוצה מעבודת הגנן שהזמין מחברה מוכרת העוסקת בתחום עיצוב גינות מזה שנים. גם אם ראיתם גינה שמצאה חן בעיניכם אצל קרובים, כדאי כי תשאלו מי החברה שעיצבה להם את גינתם. יש לדעת, כי קיימים שלושה סוגים של גננים:

 

  • גננים לעיצוב ותכנון גינה
  • גננים להקמת גינה
  • גננים לתחזוקת גינה

 

לפני שתתחילו לחפש גנן במרכז, כדאי כי תשאלו את עצמכם מה אתם מעוניינים לעשות בגינה? היות ולא כל גנן יוכל להתאים לצרכים שלכם. לדוגמא, גנן שמתמחה אך ורק בתחזוקת גינה, יידע להסיר עשבים שוטים ולנקות את הגינה אך לא יוכל להכין תשתית מתאימה עבור צמחים או עצים הנמצאים בגינה. ישנם סוגים של גננים, אשר יעצבו או יתכננו את גינתכם, אך לא יטפלו בתחזוקת הגינה. זו הסיבה שיש לשאול את הגנן שברצונכם להעסיק, מה סוגי ההתמחות שלו בטרם תחליטו אם כדאי לכם לשכור את שירותיו.

 

תכנון קפדני של גינה באמצעות שאלות מנחות למעצב גינות

 

כבר בשיחת הטלפון הראשונה שלכם עם חברה המתמחה עם עיצוב גינות במרכז, כדאי כי תשאלו שאלות מנחות, מה שיסייע לכם בתיאום ציפיות. יש לומר לחברה המעצבת גינות מה גודל הגינה שלכם, מה התקציב שלכם על עיצוב הגינה, מה הייעוד של הגינה לדוגמא: האם הגינה מיועדת רק לכם? לילדים שמעוניינים לשחק בה? האם אתם מעוניינים גם בעצי פרי או בגינת תועלת? כמה זמן תהיו מעוניינים להשקיע בגינה? המסקנות הן, שניתן לתכנן גינה אשר תדרוש את מלוא תשומת הלב, אך ניתן גם לעצב גינה שלא תדרוש הרבה טיפול וזמן.

 

אם החלטתם לחסוך במים, כדאי כי תזמינו דשא סינטטי במרכז באמצעות חברה לעיצוב גינות, כאשר היא מכירה את הספקים הטובים והזולים ביותר, מה שיחסוך לכם ריצות, הובלה והוצאת כספים מיותרת כאשר אינכם יודעים מה סוג הדשא הטוב ביותר והמחיר אף עשוי להיות גבוה יותר לאנשים פרטיים מאשר עבור גנן במרכז.

 

לבחור בדרך נהדרת לגינה מושלמת

 

בחירת חברת גינון שמתמחה בעיצוב והקמת גינות תוך תכנון מוקפד, היא באמצעות חיפוש נרחב, למשל האם החברה עוסקת שנים באדריכלות נוף? איזה סוג של גינות היא עיצבה והאם אפשר לראות אותן. יש למצוא כמה שיותר מידע אשר יוכל לתת לכם את האינדיקציה הנכונה על החברה. חברת אומנויות בירוק מתמחה כבר משנת 1996, בגננות ונוי, בפיקוח על קבלנים ועוד. החברה, מעסיקה צוותים מקצועיים, כאשר בכל ראש צוות עומד בוגר הנדסאי נוף בלימודי גננות מסוג 1-2. בעלי החברה הם ארז קאשי ואלון קאשי, שניהם בעלי תארים של הנדסה אזרחית ואדריכלות נוף מזה 22 שנה.